راهنمای دریافت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث

حفظ آرامش اولین کار بعد از تصادف رانندگی

خیلی متاسفم از اینکه دچار حادثه شدید ولی باز جای شکرش باقیه که خسارت جانی نداشتید،  خسارت مالی به هر شکل جبران میشه. بیمه جم دستیار بیمه ای آنلاین شماست که هم در خرید بیمه نامه و هم در زمان خسارت در کنارتونه تا بهترین خدمات بیمه ای رو به شما ارائه بده. الان که دچار حادثه شدید اصلا نگران نباشید بیمه شخص ثالث را برای همچین روزی خریداری کردین. ما با نوشتن مطلب راهنمای دریافت خسارت مالی در بیمه شخص ثالث کمکتون می کنیم و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتون قرار میدیم تا کمترین مشکلی در این زمینه نداشته باشید. یک نکته مهم بعد از هر تصادف اینه که کاملاً خونسرد باشید و آرامش تون رو حفظ کنید دعوا و ناراحتی هیچ مشکلی رو حل نمیکنه که هیچ، بلکه شرایط را بدتر هم میکنه و قدرت تصمیم گیری درست را ازتون میگیره.

گرفتن عکس و فیلم از صحنه تصادف

خوب اولین کاری که باید بکنید اینه که مطمئن باشید تا خدایی نکرده به کسی آسیب نرسیده باشه و حال همه سرنشینان خوب باشه ،  بعد از اینکه مطمئن شدید کسی طوریش نشده گوشیتون رو دربیارین چند تا عکس از زاویه های مختلف از صحنه تصادف و ماشین های آسیب دیده بگیرید البته بهتره که از دور تا دور ماشین ها و صحنه تصادف فیلم هم بگیرید طوری که پلاک ماشین ها کاملاً دیده بشه این کار برای محکم کاریه تا اگه لازم شد فیلم ها و تصاویر را به پلیس و یا کارشناس خسارت بیمه نشون بدید.

تماس با پلیس 110

مرحله دوم اینکه بلافاصله با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید و گزارش حادثه را بدید تا پلیس در صحنه حاضر بشه توی این مرحله اگه احساس کردید که احتمال تصادف ماشینهای دیگه وجود داره اگر ماشین هاتون قابل حرکت هستند با احتیاط ماشین ها را به حاشیه جاده یا خیابان منتقل کنیم تا پلیس برسه.

با مقصر حادثه توافق بکنیم یا نه؟!!!

یه نکته مهم ،  شاید طرف مقابل تصادف که احتمالا مقصر هم باشد به شما بگه که نیازی به پلیس نیست و بخواد در مورد مبلغ خسارت،  نحوه پرداخت و یا روش جبران خسارت ماشین با شما توافق کنه ،  من توصیه نمیکنم که به همچین توافقی تن بدید چون احتمال داره بعدش برخلاف قول و قرارتون عمل کنه و چه بسا از صحنه تصادف فرار کنه و دست شما بهش نرسه که اونوقت کار شما به شکایت و شورای حل اختلاف میکشه .

مراجعه به اداره خسارت بیمه 

پس بهترین کار اینه که بعد از تعیین مقصر توسط پلیس تشریف ببرید اداره خسارت بیمه. اگر خسارت واردشده به زیان دیده حادثه کمتر از حداقل خسارت تعیین شده برای دریافت خسارت بدون کروکی برای اون سال باشه میتونید بدون کروکی از بیمه خسارت بگیرید. اما این به این معنا نیست که خودتون به تنهایی برید بیمه و شرکت بیمه به شما خسارت بده !!!

 روش دریافت خسارت ثالث بدون کروکی این شکلیه که زیان دیده و مقصر حادثه به همراه ماشین هاشون با مدارک کامل با همدیگه توی یک زمان مشخص به اداره بیمه طرف مقصر حادثه مراجعه می‌کند تا کارشناس خسارت بیمه پس از بازدید از هر دو تا ماشین تعیین خسارت کنه.

یادتون باشه به محض اینکه پلیس مقصر حادثه را معرفی کرد با طرف مقابل شماره تلفن رد و بدل کنید و از مقصر بخواهید تا یه زنگ به شما بزنه تا شمارش بیفته روی گوشیتون تا مطمئن باشید شماره تلفن درستی به شما داده .

جابجایی مدارک بین زیاندیده و مقصر

برای جابجایی مدارک مقصر دو تا مدرک مثل کارت ماشین و گواهینامه به زیان دیده میده و کارت ماشین زیان دیده را میگیره تا پیش همدیگه مدرک گرو داشته باشند تا باهم برن بیمه.  زمان رفتن به اداره خسارت بیمه را هم با هم هماهنگ کنید.

شرایط ارائه کروکی توسط پلیس

البته یادتون باشه که بعضی وقتا پرداخت خسارت فقط و فقط با کروکی امکان پذیره . یعنی اگر کروکی نداشته باشید بیمه خسارت نمیده که چند مورد را مثال میزنم :

- یکی از طرفین تصادف ماشین سنگین مثل اتوبوس و کامیون باشه

- تعداد ماشین های تصادفی بیشتر از ۲ تا باشه

- یکی از طرفین تصادف مسافر و عبوری باشه

- یکی از طرفین تصادف بیمه نامه معتبر یا گواهینامه نداشته باشند

- مبلغ خسارت بیشتر از سقف بیمه مقصر باشه

- اگه خدایی نکرده تصادف جرحی یا فوتی داشته باشه

- اگه تصادف به علت دنده عقب باشه

 و چند مورد دیگه...

برای رفتن به اداره خسارت بیمه و گرفتن خسارت مالی یادتون باشه مدارک کامل همراهتون باشه مثل گواهینامه رانندگی و کارت ملی راننده ها ، کارت ماشین ، برگ سبز و کروکی تصادف در صورتی پلیس کروکی را داده باشه .حتماً کپی مدارک را هم با خودتون ببرید.

 تا یادم نرفته بگم که آدرس و شماره تلفن شعبات خسارت شرکت بیمه رو پایین همین صفحه گذاشتیم

 

امیدواریم دیگه حادثه ای نباشه و در کمال آرامش از زندگیتون لذت ببرید.

            شعبات خسارت شرکت بیمه پارسیان

 

                             استان البرز
نام شعبهتلفن 1تلفن 2نام سرپرست شعبه
کرج026-34066422026-34604445بهرام بانان مختاری
                             استان تهران
نام شعبهتلفن 1تلفن 2نام سرپرست شعبه
تهران-بیهقی021-88736319021-88507318ابوالفضل زارعی
تهران-پونک021-44439598021-44452270صادق منصوری
تهران شرق021-77393783021-77145308حسین غلامرضائی
تهران- شمال شرق021-26244830021-26244572لیلا مطهری
تهران- مخصوص026-36122241 026-36122682سینا هشترخانی
تهران-غرب021-66930717021-66931551مهدی پناهی
تهران-میرداماد021-8259 عسل جواهردشتی